مزیت استخدام دیجیتالی

مزیت استخدام دیجیتالی

وظیفه ی دیجیتالی کردن، انتقال از نوع اداری به نوعی از استخدام است که بیشتر استراتژیکی میباشد. هرچه مردمی که دنبال کار می گردند بیشتر از کانال ها و دستگاه های دیجیتالی استفاده نمایند، طبیعی است که شرکت ها هم کم کم همه ی جنبه های استخدامی خود را دیجیتالی می کنند تا خود را به رویدادهای نوین دنیا رسانده و افراد هرچه باهوش تر و مستعدتر را جذب نمایند. بنابراین استخدام دیجیتالی چگونه می تواند به شرکت شما قدرت بخشد و فواید این کار چیست؟

برند تجاری کارفرما

برند یک شرکت و کارفرمای آن نقش اساسی و مهمی در جذب کارمندان بااستعداد در بازار رقابتی کار دارد. هرروزه پیدا کردن یک فرد بااستعداد چالش برانگیزتر می شود اما فواید واقعی علامت تجاری و برند یک شرکت و کارفرمای آن چیست؟

همانگونه که شرکت شما بعنوان بهترین محل برای کار شناخته می شود، شما باید نسل جدیدی از افراد بااستعداد را به شرکت خود جذب کنید. شما نباید فقط در صدد جذب کارکنان خوب برآیید بلکه باید استثنایی ها و خاص تر ها را انتخاب نمایید. باید با وضوح برند خود را بصورت آنلاین نشان داده و به آن قدرت ببخشید. همانگونه که صفحات اجتماعی و مجازی نقش مهمی در پخش کردن اطلاعات دارند، یک شرکت نیز می تواند با یک برند قدرتمند دسترسی بیشتری به کسانی که به دنبال کار می گردند داشته باشد. تصویر برند شما باید به مقدار قابل توجهی اصلاح شده و عالی باشد، چرا که این تصویر در جذب کارکنان و سرمایه گذارانی که مستقیما روی سود اقتصادی تجارت شما اثر می گذارند نقش مهمی دارد.

 

شخصیت متقاضی

متخصصان ماهر منابع انسانی باید کارکرد خوب یا بد کسی که به تازگی استخدام شده را ارزیابی کند و ببیند که آیا او متناسب با فرهنگ و ساختار شرکت هست یا خیر. فایده استخدام دیجیتالی در این است که کارفرما می تواند خیلی راحت و بدون ملاقات رو در رو و امتحان های آزمایشی به “شخصیت آنلاین” آن فرد دسترسی داشته باشد درنتیجه هم در زمان و هم در پول صرفه جویی می شود. وبسایت های اجتماعی مثل Facebook، Twitter و Linkedln پنجره ای برای سبک زندگی حرفه ای و شخصی کاندیدها باز می کنند. فایده ی بزرگتر وقتی به چشم می آید که کاندیدهای بااستعداد از رزومه های دیجیتالی برای پر کردن فرم استخدام خود استفاده می کنند طوری که گویی واقعا شخصیت خود را برای شخص دیگری شرح می دهند. استفاده از معرفی ویدئویی هم می تواند برای کاندیدها واقعی و کارساز باشد و به آنها نشان می دهد که چگونه می توانند برای فرهنگ یک شرکت متناسب باشند و در کنار تمام اینها، برای متقاضیان دیگر هم وقت و زمان ذخیره می شود.

 

سنجش و استانداردها

در استخدام دیجیتالی، اطلاعات خیلی مهم هستند و به شما اجازه می دهند که تاثیر هر استراتژی اعمال شده را مشخص کنید و به متخصصان منابع انسانی این توانایی را می دهد که استخدام های آینده را براساس استانداردها و سنجش های بدست آمده پرورش دهند. این اطلاعات بینشی به ما می دهد که بفهمیم کانال ها چه کاری می کنند و چه کاری نمی کنند، معنی آن این است که در میزان مخارج و وقت صرفه جویی شود.این موارد قسمتی از فواید استفاده از استانداردها و سنجش ها برای استخدام آنلاین می باشد.

هزینه ی هر استخدام: یکی از رایج ترین مزیت های استفاده از استانداردهای متخصصان منابع انسانی است و می تواند به شما بگوید که استخدام یک کارمند چقدر برای شرکت شما خرج برمی دارد.

استخدام سیکل زمانی: سیکل زمانی از ابتدای تاریخ درخواست و تقاضا تا نقطه ی شروع کار می باشد.

رتبه بندی استخدام: چگونه بعد از 6 ماه باز هم سمته های زیادی پر می شوند؟

 

منبع استعداد

متخصصان ماهر منابع انسانی بدون هیچ تلاشی منبع استعدادهایشان را بصورت آنلاین و با تبلیغ کارها افزایش می دهند. اگر این کار به درستی انجام شود، هزینه ی استخدام به میزان قابل توجهی کاهش میابد زیرا دیگر نیازی به تبلیغ برای کارشان و جذب کارمند نیست، از طرفی زمان کسی هم هدر نمی شود. یکی از تحقیقات اخیر نشان داده است که با استفاده از منبع استعداد، هزینه های یک شرکت تا 50% ذخیره می شود. داشتن یک منبع استعداد قوی می تواند حتی قبل از اینکه سمتی نیاز به پر شدن داشته باشد، شما را در شناسایی کاندیدهای بااستعداد خارجی یاری داده و مزیت خود را بعنوان استراتژی استخدام دیجیتالی ثابت کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه شرکت تلنتیم مراجعه فرمایید.